COVID 19 a pomoc ČČK - nejen roušky

20.04.2020

Covid 19 a pomoc ČČK - to jsou nejen roušky

Slovem roku 2020 bude možná slovo rouška. Tato ochranná pomůcka je viditelným symbolem úsilí Česka zvládnout šíření Covid-19. Šití, sběr a distribuce roušek, včetně těch "nešitých" je samozřejmě i součástí pomoci Českého červeného kříže se zvládáním pandemie. Co dalšího ale ČČK poskytuje na této "frontě"?

Na centrální úrovni je to edukace a zdravotní osvěta - on-line kampaň na portále zvladnemeto.cervenykriz.eu / letáky / prevence šíření nového koronaviru na webu a sociálních sítích / osvětové videospoty vzniklé ve spolupráci s TV Prima (jak se chovat, jak si správně mýt ruce, proč nosit roušku) / spolupráce s IZS / boxy s humanitární pomocí na hranicích s Rakouskem a SRN (základní potřeby pro osoby s podezřením na koronavirus) / přijímání darů od sponzorů - společností i jednotlivců (všem moc děkujeme!) / poskytování informací - nejen na webu.

A na úrovni našich oblastních poboček - OS ČČK - se věnujeme spolupráci se zástupci obcí, měst a krajů / zapojení pečovatelské služby a dobrovolníků - zajištěný dovoz u potravin a nákupy - zejména seniorům / registrace a výcvik dobrovolníků / koordinace dobrovolnické pomoci / psychosociální pomoc / pomoc zdravotnickým zařízením - např. při třídění / linky psychosociální pomoci / informační linky / vyzvedávání léků / distribuce desinfekce / pomoc s distribucí pomoci úřadům či složkám IZS / doučování dětí na dálku / a samozřejmě: výroba, sběr a distribuje roušek jednotlivcům i institucím...

Všem, kteří nám pomáhají pomáhat, děkujeme a věříme, že vydrží!